Аб установе

Дзяржаўная ўстанова адукацыі "Сярэдняя школа №54» было адчынена 1 верасня 1999 года. У школе навучаецца больш за тысячу навучэнцаў. Замежны мова - нямецкая, англійская. Маюцца абсталяваныя прадметныя кабінеты рускай мовы і літаратуры, беларускай мовы, два кабінета фізікі, кабінет хіміі, два кампутарных класа, лінгафонны кабінет. Навучэнцам прапануюцца заняткі дадатковай адукацыі, гурткі на платнай аснове. У 2014 годзе быў праведзены набор у першыя класы.

Школа мае магчымасцей для ўмацавання здароўя: вялікі і малы спартыўныя залы (дазваляюць праводзіць заняткі па агульнай фізічнай падрыхтоўцы і заняткі спартыўных секцый), лыжная база, вялікі і малы стадыёны, спартыўныя пляцоўкі, хакейная каробка, гімнастычны гарадок, гульнявыя пляцоўкі, добраўпарадкаваныя дарожкі для прагулак . Акрамя гэтага, маецца трэнажорная зала і зала харэаграфіі. Бібліятэка мае ў фондзе ўсе неабходныя падручнікі і навучальныя дапаможнікі (у тым ліку электронныя), а таксама мастацкую літаратуру.